Zahrada

Zahrada k pronájmu v Mimoni je o celkové rozloze 540m2. Je zajímavě řešená rozdělením na dvě části.

Spodní část s přístupem na pozemek je o velikosti 160m2, s pískovcovým sklepem a dvěma kůlnami, z nichž jedna je pod uzamčením.

V případě pronájmu netrváme na tom, aby kůlny zůstaly stát. Voda, plyn a elektřina je zavedena k patě pozemku.

Pokud se rozhodnete na pozemku vybudovat zahradní domek nebo chatu k víkendovému přebývání, nic tomu nebrání, je to jen otázka dohody a úpravy ve smlouvě.

Horní část neboli zahrada na skále je spojena s tou spodní cihlovým schodištěm. Nahoře je plošina např. pro vybudování záhonů. Částečně zatravněno. Svah směrem dolů je tvořen v přední části skalním porostem. Najdete tu břízku, javory, černý bez, švestku  ( chuťově jsou výborné, bez šarky ). Kolem břízky roste mech. Ve svahu jsou pro přístup vybudovány schody z kamene a cihlové cestičky, bez nich by byl pohyb ve svahu nemožný.

Vzadu je vrchní zahrada zatravněná, hranici pozemku se sousedy tvoří třešeň chrupka a ořešák. Zde je dohoda o česání ovoce. Blíže vysvětlím v případě zájmu. Na pozemku je ještě keř černého a červeného rybízu a pámelník.

 

Poloha zahrady je v krásném prostředí nejstarší části města Mimoně s památkově chráněnými domy. Z vrchní části je krásně vidět na barokní kostel sv. Pavla a Petra a věž s hodinami. Ve věži hnízdí poštolka. Při pohledu doprava se můžete kochat pohledem na vrch Ralsko se zříceninou hradu.

Fotografie místa a pohledů najdete ve fotogalerii.

Cena pronájmu/1 rok je 6.000Kč + poplatky za vodu a elektřinu, kterou si ovšem přihlásíte na sebe a bude účtována přímo Vám.

V případě zájmu, mě prosím, kontaktujte na tel. č. +420 605 190 315 nebo na emailu: josefkazhajovny@centrum.cz