Swingový večer ve Stráži nebyl jen Růže mezi trním

18.01.2012 14:29

Pondělí 16. ledna to ve Stráži pod Ralskem žilo ve swingovém rytmu. V místní vinárně kulturního domu U jezera proběhl swingový večer. Hlavním lákadlem nabitého večerního programu byla kapela Růže mezi trním a prodejní výstava keramiky Kamily Dvořákové.
Růže mezi trním předvedly skvělý výkon. Sextet složený z violy, violoncella, dvou houslí, kontrabasu a plátkového dechového nástroje se věnuje americkým i českým melodiím a evergreenům 20. a 30. let, které posluchačům nabízí v působivém aranžmá. V jejich repertoáru jsou zastoupena jména jako George Gershwin, Duke Ellington nebo Scott Joplin, Jaroslav Ježek či Vlastimil Hála. Speciálním hostem večera byla herečka a zpěvačka Markéta Tallerová. Ta zazpívala několik písní z repertoáru Marlene Dietrich. Markéta Tallerová je dlouholetou herečkou v divadle F. X. Šaldy s krátkou přestávkou v letech 1998-2001, kdy působila v pražském Divadle pod Palmovkou. V roce 2009 získala cenu Thalie v kategorii opereta, muzikál a jiný hudebně-dramatický žánr za hlavní v roli muzikálu Dnes večer: Lola Blau .
Jako předskokan „ Růží“ vystoupil hudební soubor Strážské píšťaly pod vedením zakladatelky souboru Martiny Vítkové. Píšťaly již dávno nejsou pouze píšťalami, ale staly se komplexním hudebním tělesem s harmonikou, klávesami i bicími. Nebály se pustit do Lucerny Marty Kubišové, ani do skladby Can´t buy my love od Beatles.
V rámci swingového večera souběžně probíhala zároveň i expozice umělecké keramiky od Kamily Dvořákové. Keramika Kamily Dvořákové si získala své příznivce především díky své originalitě, neotřelým nápadům. ( zaujal především věšák na utěrky se zakomponovaným uchem hrnečku ). Hostům i účinkujícím líbila a nejeden z nich si odnesl domů drobnou upomínku na příjemný večer.

Tímto kulturní akce pořádané Panda Sportem nekončí. Již v úterý 14.2.2012 se můžete těšit SPOLEČNÝ KONCERT ORCHESTRŮ J.V.SWINGERS, AKORDEONOVÝ SOUBOR, KOMORNÍ SMYČCOVÝ ORCHESTR v Kinosále KD, 17.00 hodin. Příjemné je také vstupné, které je dobrovolné.

https://life4us.cz/spolenost-topmenu-150/418-udalosti-roku-2012/5437-swingovy-veer-ve-strai-nebyl-jen-re-mezi-trnim

https://opavsky.denik.cz/kratce_region/1001691.html