Červnový stav

stále neuspokojivý. Práce se protahují, z každé otevřené skříně či odkryté cihly na nás vykoukne nový kostlivec. Nicméně v prostorách plánovaných pro naše hosty jsou nová, těsnící a úhledná okna. Najali jsem človíčka, který se šikovně chopil zednických prací a my máme klid pro to ostatní. V celém 1.patře jsme kompletně předělali elektřinu, ta původní, nechci bývalému majiteli sahat do svědomí, byla zfušovaná a dle již dávno platných předpisů dokonce nebezpečná. No, vlastně byla nebezpečná už na pohled pod omítku, předpisy nepředpisy.

Další změny oproti předchozím měsícům, jsou nově natřené všechny dveře. Stojí příčka mezi půdou a koupelnou. Dokončili jsme rozvod vody v koupelně na WC. Na rekonstrukci nábytku do kuchyně se pracuje, obklady čekají jen na štuk v místnosti dtto koupelna a chodba. Máme vybrán vzhled pracovní desky, dřez i desku keramického vařiče.

A abychom se jen tak nepoflakovali, postavili jsme kamennou zídku/viz foto/ mezi námi a sousedovic kompostem:-), na zídce jsou přizděny květináče a květiny už máme také.

Pro červenec máme v plánu ještě zúhlednit náš kompost, přistavět další zídku k dalšímu sousedovi a tentokrát z pískovce. Květiny samozřejmě chybět nebudou:-). Výhledově pak pod lískou postavíme dřevěný přístřešek pro palivové dřevo.

Započali jsme s budováním příjezdové cesty, ale to je běh na dlouhou trať, nicméně nám díky tomu na jedné straně zmizela hromada suti z domu a na druhé přibyla hromady hlíny a netušíme, co s ní.

Je možné, že jsem na něco zapomněla, ale to teď není úplně důležité. Tak zatím.